megarock
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cuvinte

2 participanți

In jos

Cuvinte Empty Cuvinte

Mesaj  CrAzY CrEaMy Mar Aug 03, 2010 11:17 am


Inconstient


Tic-Tac Tic-Tac Nu,nu e ceasul,nu,nu e vantul ce canta,nu,e inima ei..E inima ei ce suspina incet,vazand ca in jurul sau nimic nu mai e cum a fost odata: plin de veselie.
Ii privesti ochii si ii zici ca sunt frumosi,privindu-te pe tine,pe voi.Dar nu vezi adevarul:Nu vezi ca ochii ei sunt reci si goi,ca nici ei nu isi dau seama ca nu privesc pe nimeni,nimic...Ii spui ca ii poti auzi inima cum bate,dar uiti ca inima sa a incetat sa mai bata cu-adevarat: "De ce sa bat,daca nu am motiv?".Uiti ca sufletul ei e pustiu si negru,ca singurele lucruri care arata ca se afla ascuns undeva sunt vorbele sale ce spulbera fara sa vrea tacerea de mormant din jurul ei.Spui ca ai ramas doar tu cu ea,dar uiti ca defapt nici tu nu mai esti langa ea,nu tu,corpul tau!Inima ei incearca sa lupte,sa se agate de o speranta care sa o ajute sa devina ce a fost odata.Dar Viata o biciuieste nemiloasa,si cu fiecare lovitura inima ei isi pierde speranta,dar ramane cat mai aproape de viata,pentru ca adanc,pierduta printre lacrimi,secrete si lovituri exista ea,Speranta!
-De ce nu mai bate?De ce nu spera mai mult?da,asa e,ar trebui sa fie optimista!Dar cum sa reuseasca?Poate ca inima ascunde prea multe secrete,poate ca nu te gandesti,defapt,nici nu vad de ce ar trebui sa iti pese,dar tu nu sti ca noptile-i sunt zile,ca fiecare noapte are lacrimi noi,ganduri din ce in ce mai negre si nu sti ca simte cum Speranta moare,cum zgarietura dupa zgarietura,inima sa alunga Speranta,crezand ca asa ceva nu poate exista inauntrul ei.Credea ca are un motiv sa existe,credea ca poate sa aduca oamenilor un strop de fericire,s-a inselat!Criticile aspre, vocile ce-i spun ca e inutila si chiar certurile ce se aduna in jurul ei strangand-o cu disperare,amenintand inconstient,toate acestea i-au aratat adevarul:"Nimic!Asta e tot ce inseamna existenta ta!".Si atunci isi da seama,si plange in nestire,realizand ca ea nu inseamna nimic.Sufletul sau plange doborat de atatea lovituri de bici primite din partea vieti,lacrimile sale sunt acum doar halucinatii caci nu mai are cum sa planga,a plans atat de mult ca nu mai poate sa continue.Singura speranta ce ii cuprinde sufletul e ca poate intr-o zi,cat mai curand,toate acestea se vor sfarsi si ea va fi doar o amintire.Curand...
CrAzY CrEaMy
CrAzY CrEaMy

Mesaje : 57
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 25
Localizare : ToKiO HoTeL ToWn (I'm NoT EmO)

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  CrAzY CrEaMy Mar Aug 03, 2010 11:51 am


TU


Nu poti trai singur..Nimeni nu poate..Dar tu nu ai inteles de la inceput..Nu stiu si nici nu ma intereseaza ce inseamna ,,EI",nu am vrut sa ma gandesc la ,,EU"....Am ales sa imi pese de ,,TINE" si sa incerc sa creez un ,,NOI"..Dar nu o puteam face singura..Am fost ajutata o vreme..Am avut acel sentiment cald de ,,Nu sunt singura" in tot acest timp..Pana cand..LA ultima caramida din constructia ,,NOI"..Ai disparut..M-ai inecat cu minciuni..Si le-am crezut pe toate..Era randul meu..
Acum nu mai pot spune ca sunt om..Nici animal...Nici macar o amintire..AM crezut ca nu pot fi alt cineva decat EU.DAr acum nici macar asta nu mai sunt.Imi amintesc cum incercam sa iti devorez fericirea si sa te sfasii cu amintiri ce nu mai insemnau mare lucru pentru mine..Toata furia si durerea singuratatii apasatoare s-au adunta in mine pana cand nu au mai avut loc si umpleau fiecare coltisor al fiintei mele.Au devenit atat de inghesuite incat s-au combint,s-au absorbit intre ele..Creand ceva nou..Ura..Am scuipat-o dezgustata incercand sa-mi dau seama ce sa fac cu ea..Si am creat..razbunarea..Razbunarea exista in mai multe forme..Si am stiut imediat in ce o voi transforma.Intr-o minciuna.Doar si tu m-ai lasat singura mintindu-ma ca erai acolo,nu?..Dar nu am spus nimic.Si tu ai spus ca o sa ma ajuti sa-mi ating scopul dar te-ai folosit de mine si m-ai mintit ca ajuti..de fapt doreai acelas lucru..DAr nu am spus nimic..Si tu te-ai bucurat cand am ajuns in cele mai disperate momente,nu?...Dar nu am zis nimic..
Si cand am mintit si eu..Tu ai spus,ai spus totul..
Dar nu uita..tu ti-ai facut aliati care te-ar putea trada ori cand,eu sunt singura si inca rezist..Tu nu ai face asta..Sunt singura si inca nu am spus nimic despre ceea ce mi-ai facut..Am acceptat sa trec de pragul dintre singuratate si ura creata de tine de buna voie desi stiam ca voi fi ranita si nu voi avea nici un drept sa spun ,,Au"..L-am trecut..Stiam ce se va intampla..Voi renunta la a mai fi om..
Si asa am ajuns o fantoma..Sunt golita de speranta,golita de vise,golita..de fericire..Dar nu va ganditi ca sunt goala in interior..O,nu..Asta ar fi fost mai usor.Atunci nu as mai fi plans..
Sunt plina de lacrimi,plina de durere,plina de singuratate..Si accept sa mint pentru tine..Pentru o persoana care m-a distrus..AM renuntat la ,,NOI" pentru ca nu erai ,,TU"..Am daramat constructia ce crea acel noi si am ascuns caramizile.DAr ,,aliatii" tai le-au gasit si le-au aruncat in mine..Am sangerat,am avut vanatai si rani adanci..Ar fi vrut sa ma oblige sa ridic caramizile ce odata formau un zid solid al prieteniei noastre pe care erau inscriptioate amintiri..Ca sa sufar....AM acceptat si asta..
Si..De aceea sunt o fantoma..PEntru ca nu stiu si nici nu vreau sa stiu ce inseamna ,,EU"...PREfer in continuare sa lupt..nu pentru ,,NOI" pentru ca nu pot crea asa ceva cladit pe minciuni..Ci lupt pentru ,,TINE"..Un TU egoist,gol,care cu timpul a inteles cum sunt eu in realitate dar nu a spus asta si altora...Probabil pentru ca stia ca eu nu voi spune nimic si voi rabda de buna voie durerile sfasietoare..
CrAzY CrEaMy
CrAzY CrEaMy

Mesaje : 57
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 25
Localizare : ToKiO HoTeL ToWn (I'm NoT EmO)

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  CrAzY CrEaMy Mar Aug 03, 2010 12:08 pm

DISPRET

Auzi,asta?..Imi auzi vocea?..Nu..Nu sunt ,,Eu" pentru ca ,Eu" nu exista..Nu sunt ,,Ruxi" pentru ca pe ea o urasti..Nu sunt ,,TU"..Nu pot fi lucrul pentru care lupt..Sunt..O simpla voce ce se amesteca printre multe altele in capul tau..DAr iese la suprafata din gramada de ganduri incalcite si devine mai clara..Din ce in ce mai clara..
Eu nu iti pot auzi vocea in acest moment dar tu o poti auzi pe a mea..Vreau sa te intreb..Cum e sa urasti?..Iti place?..Atunci de ce o faci?..Cand simti ura pentru o persoana de ce o ranesti cu atata placere?..De ce simti ca daca ar muri ai fi foarte fericit?..Vreo placere sadica si inumana ce zace in inima fiecaruia?...Dar nu..Tu nu esti asa,corect?..Simti ura si lovesti cat poti de tare iar cand persoana e zdrobita..Iti pare rau..Atunci de ce o faci?...Nu intelegi nici tu,nu?..
Te lasi pur si simplu controlat de demonul dornic sa iti pateze mainile..cu vina..Vina ca ai facut ceea ce ai facut..Desi nu trebuia..Demonul dornic sa ii faca si pe ceilalti plini de dispret , gata sa te zdrobeasca pentru ca si tu ai facut-o cu alta persoana..Nu pare corect,nu?..Si nu este.E doar un lucru de facut in ast fel de situatii:Nu lupta in potriva lor..Lasa-i sa te zdrobeasca..Astfel nu vei trezi mai multa ura...
CrAzY CrEaMy
CrAzY CrEaMy

Mesaje : 57
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 25
Localizare : ToKiO HoTeL ToWn (I'm NoT EmO)

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  Vizitator Mar Aug 03, 2010 9:37 pm

Foarte frumos scrii, Ruxi!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Vizitator

Mesaje : 133
Data de inscriere : 29/07/2010

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  CrAzY CrEaMy Vin Aug 20, 2010 9:39 am

poezie1- Invata sa supravietuiesti,
Stiu prea bine ca poti sa ranesti,
Dar nu prin fortele tale,
Nu cu gandurile tale reale.

Esti prea slaba acum,
O tinta prea usoara,
Mi-e mila de tine,c-o sa te doara!
Mai rau ca pe mine!

Eu am trecut prin ce a fost mai rau,
Am invins!
Te-am invins!
Si niciodata nu am plans!

Stii de ce?
Pentru ca am fost EU,
MEREU!
Pentru ca am indurat pana am putut spune adevarul despre mine,
A fost o lupta lunga,dar s-a sfarsit bine.
Cel putin pentru mine!

Pentru ca am spus ce-am gandit,
Nu mam ascuns,n-am mintit,
De mine insami niciodata nu mam ratacit.
______________________________________



poezie2- Inca ma crezi o mincinoasa,
Si stii ce?Nici nu-mi mai pasa.
Depinde de tine sa treci peste toate,
Daca nu ma strigi,eu plac mai departe.

Si asta am facut,te-am lasat.
Te-am abandonat,
Nu mi-a mai pasat..

Ai plans,ai strigat,
Te-ai mai si razbunat,
Ai facut tot ce-ai vrut,
Nu te-am oprit.

De cand te-am lasat,pana acum,si chiar si pe viitor,
Nu iti va mai fi asa usor,
Pentru ca nu pot,nu vreau,sa-ti mai fiu de vre-un ajutor.

Vrei sa renesti,raneste!
Vrei sa urasti?Uraste!
Nimeni nu te mai opreste..

Si cand te voi considera eu pregatita,iti voi spune,
DE ce te-am lasat,
Desi atunci nu va mai insemna nimic!

CrAzY CrEaMy
CrAzY CrEaMy

Mesaje : 57
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 25
Localizare : ToKiO HoTeL ToWn (I'm NoT EmO)

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  Vizitator Sam Aug 21, 2010 10:52 pm

Sunt foarte frumoase cuvintele din poezie. Dak Oana ar citi poate s-ar mai imbuna, dar atunci u nu o vei mai putea ierta!(am facut si eu o rima Very Happy )

Vizitator

Mesaje : 133
Data de inscriere : 29/07/2010

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  CrAzY CrEaMy Sam Aug 21, 2010 11:57 pm

Cred ca asta ar fi cea mai potrivita pentru Oana(by me):

Taci!Nu plange,ci lupta,
Orice legatura poate fi rupta,
Depinde doar de tine,
Gandeste ca sa-ti fie bine!

Nu te lua dupa altii,gandeste dupa tine,
Chiar de gresesti.
Pe viitor sigur o sa reusesti!

Sunt satula sa te aud scancind,
Nu esti un copilas,
Toti te cred inofensiva,
DAr tu sti ca poti deveni total agresiva.

Nu esti ceea ce cred ei ca esti,
Esti ceea ce vrei tu!
Nu plange,taci din gura,
Taci,Si indura!
N-ai nevoie de ei,ai nevoie de capul tau!
Si o sa scapi de tot ce-i mai rau!
CrAzY CrEaMy
CrAzY CrEaMy

Mesaje : 57
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 25
Localizare : ToKiO HoTeL ToWn (I'm NoT EmO)

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  CrAzY CrEaMy Sam Aug 21, 2010 11:58 pm

Si aici eram mai nervoasa cand am scris(stati linistiti ca nu e vorba de oana) Laughing Laughing

Tot ce iti iese pe gura,
,,Scuza-ma " ca o sa fiu cam dura,
Cand ajunge la urechile mele,se transforma-n ,,Blah,Blah,Blah"

,Blah,Blah,Blah"
Nu mai bolborosi,
Nu ma mai plictisi,
Taci,si mai si asculta,

Nu esti doar tu pe pamant,
Si eu exist,uite,AICI sunt!
N-ai observat,nu-i asa? :l
Pentru ca nu ti-am tras una peste gura sa mai taci.
CrAzY CrEaMy
CrAzY CrEaMy

Mesaje : 57
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 25
Localizare : ToKiO HoTeL ToWn (I'm NoT EmO)

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  CrAzY CrEaMy Dum Aug 22, 2010 12:24 am

Nu stiu cat de ,,artistica" e asta,am spus doar ce am gandit!!! Cuvinte Icon_razz

Mi se pare asa patetic atunci cand aud o fata scancin pentru fleacuri.Cum ar fi pentru ca nu stiu ce idiot nu o place sau ca si-a pierdut ,,BFF"-a..Mda ,probabil gandesti ,,Cum poti spune asa ceva?"..Cum?..Simplu,nu-mi mai pasa!..Daca o persoana te-a lasat balta inseamna ca nu te-a meritat,dah,cu tine vorbesc,ai scancit atata timp ca te-am lasat fara macar sa-mi pese si ca te-ai indragostit de mine pe mess!Macar acum stii ca ,,boyfriend" virtual e o porcarie...

Eih,nu sunt numai eu vinovata,nu as fi facut asta daca nu ma abandonai nici tu..Eu devanisem un fel de ,,plan de rezerva"..Stateai cu fetele ,,Cool" ale clasei ca sa dai bine,ca eu eram ,,ciudata" clasei si te faceam si pe tine sa arati la fel daca erai vazuta cu mine.Asa ca de ochii lumii stateai cu ,,Cool girls" si in spate vorbeai cu mine..

Si uite asa ti-ai creat impresia ca eu depind de tine,oh,nu ,,draguta" te-ai inselat amarnic!..Stii ca ,,Cel avertizat,va fi inarmat" ?? Tu nu stiai de ce sunt eu in stare pentru ca ti-am lasat impresia ca depindeam de tine..Si atunci cand nu am mai putut rabda obsesia ta idioata de a fii cool,am inceput sa iti arat realitatea.AM facut-o brusc si a fost o schimbare zguduietoare pentru tine si te-ai simtit abandonata..

Cu timpul am reusit sa ne calmam amandoua,vom trece,daca nu am facut asta inca,peste toate intamplate dar acolo undeva..Nu se uita..Se acopera cu alte amintiri placute..Ce vor fi... medicamentul pentru ranile ce le-am suferit in aceaasta stupida cearta.

Si da..Avem familii foarte diferite..Parintii tai si toate rudele au inceput sa ma urasca de moarte,mai mult decat tine,desi tu erai singura care avea motive sa faca asta.Stii..Si tu esti ,,ciudata"..Pentru ca familia ta se hraneste din ura,au incercat sa te invete si pe tine,dar ai refuzat.Intr-un fel sau altul,stiai ca e gresit..Si tinand cont de asta,Nu MAI pot sa te urasc desi mi-ai facut si tu rau..

IAr familia mea..A ras,a spus ceva de genul ca inca suntem copii ..Au trecut peste in cateva minute,parintii tai ma vor uri si cand voi avea 20 de ani fara sa stie ca tu ai trecut de mult peste!
CrAzY CrEaMy
CrAzY CrEaMy

Mesaje : 57
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 25
Localizare : ToKiO HoTeL ToWn (I'm NoT EmO)

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  Vizitator Dum Aug 22, 2010 10:50 am

Poeziile sunt suuuper!!!!!!!Si chiar spuse din inima si cred tot ceea ce scrii! Very Happy Very Happy Very Happy

Vizitator

Mesaje : 133
Data de inscriere : 29/07/2010

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  CrAzY CrEaMy Lun Aug 23, 2010 2:28 pm

AzI Ma SiMt FoArtE CrAzY,
ImI PoTi SPuNe MiSs ExTaZY!
SaR PrIn CaSA Ca NeBuNa,
AsCuLt ToKio HoTeL InTr-UnA,


Cu Al MeU FoRuM Va TeRoRiZeZ,
DaCA Nu Va INScRIeTi,
Va DaU Cu CaPu'De PeReTi!


BeAu CoLa Si's ViOlEnTa,
La PaReRiLe VoAsTrE's InDiFeReNtA!
Cu MoNiCa DoAr Ma CeRt,
ApOi Ma UiT La Un CoNCeRt!

PaNa AcUm AiA ReA AM ToT FoSt,
PaNa CaNd S-A AfLaT,
De Ce AsA Am ReAcTiOnAt!

Io' Nu's ReA,DaR NU PrEa-Mi PaSa,
SuNt AsA DoaR De's MaNIoAsA!
Si DeViN O TiCaLoAsA!

Si AcUm Am InChEiAt,
DesPre MiNe MaI E Un LuCrU DE AFlAt,
Nu-i NeVoIe Sa Va STrEsATi...
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
sUntEtI lIBeRi sA cOmEntAtI!
CrAzY CrEaMy
CrAzY CrEaMy

Mesaje : 57
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 25
Localizare : ToKiO HoTeL ToWn (I'm NoT EmO)

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  Vizitator Lun Aug 23, 2010 3:38 pm

Tare poezia despre tn! Very Happy Very Happy Very Happy

Vizitator

Mesaje : 133
Data de inscriere : 29/07/2010

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  CrAzY CrEaMy Lun Aug 23, 2010 6:07 pm

NoI Te InViTaM,
Pe FoRuM Sa PoStAm,
PeNtRu Ca Il AdOrAm!

Cu MeMbRi FoArTe AcTiVi,
Si Nu ToTi InOfEnSiVi!

Cu TeMa InTeReSaNtA,
Si PoVeSte PaLpItAnTa,
ArE PeRsOnAjE MuLtE,
In CaRe Te VeI ReGaSi,
De ELe Nu Te VeI PlIcTiSi!

DiNTrE NoI Nu VeI MaI VrEa Sa PlEcI,
OrE InTrEgI Pe FoRuM O Sa-Ti PeTrEcI!


Cica am facut reclama la Destine~Legate,LoL Cuvinte Lol Cuvinte 276232
CrAzY CrEaMy
CrAzY CrEaMy

Mesaje : 57
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 25
Localizare : ToKiO HoTeL ToWn (I'm NoT EmO)

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  CrAzY CrEaMy Lun Aug 23, 2010 6:16 pm

Mi se pare ca te crezi prea interesanta,
E doar o obsesie sa fi cool,si devi strasanta.
Nu ne pasa de cat de grozava esti,
Tu mai mult ne plictisesti.

Oare cand vei imbatrani,
Cand la ,,cool" nu vei mai avea timp a te gandi,
Mintea la cap iti va veni?

Nu e o insulta,nu te enerva,
Vei intelege,dar altcandva;
CrAzY CrEaMy
CrAzY CrEaMy

Mesaje : 57
Data de inscriere : 25/07/2010
Varsta : 25
Localizare : ToKiO HoTeL ToWn (I'm NoT EmO)

Sus In jos

Cuvinte Empty Re: Cuvinte

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum